hakkimizda

Beşiktaş Pansiyon akademi hostel

Kurumsal

Bir pansiyon düşünün; İstanbul’un en merkezi ilçelerinden birisi olan Beşiktaş’ta, kartal heykelinin hemen arkasında yer alsın. İşinize veya okulunuza en fazla 5-10 dakika mesafede bulunsun. Sabah hep beraber kahvaltı yapılsın, akşamları demli bir çay eşliğinde sohbetler edilsin. Akşam odanıza geldiğinizde temizlik yapılmış olsun. Her odada klima olsun, çamaşır yıkama hizmeti olsun. 8 mbit interneti ile hiç takılmadan internete bağlansın. Güvenlik elemanı, temizlik personeli ve yönetimi güleryüzlü ve anlayışlı olsun. Bizler Akademi Pansiyon müşterileri olarak kaldığımız pansiyonu bu şekilde düşünüyoruz ve sizide İstanbul’da kaldığınız sürece ailemize katılmaya davet ediyoruz. Bu yazı pansiyonumuz müşterileri tarafından yazıldı. İstedik ki onların gözünden bize bakın. Ama yinede kendimizden de bahsetmek gerekirse;

 

2008 yılında Beşiktaş ilçesindeki konaklama seçeneklerinin yetersizliği ve bulunduğu bölge itibari ile birçok üniversite, kurs merkezi ve kurumlara olan yakınlığından dolayı öğrenci veya çalışan bireylere yönelik kaliteli ve ekonomik konaklama seçenekleri sunmak amacıyla kurulmuştur. Akademi Pansiyon Beşiktaş'ın kalbinde 2 adet bitişik 4 katlı modern binası ile sizlere hizmet vermektedir. Her bina, 6 oda, 19 yatak, 4 tuvalet-banyo, kantin-mutfak , çamaşırhane ve ütü odasından oluşmaktadır. Bir temizlik, bir güvenlik ve bir de sürekli pansiyon binasında bulunan idari personelimiz ihtiyaç ve beklentilerinize cevap vermeye çalışmaktadır

Beşiktaşta Pansiyonlar, Beşiktaşta Ev Rahatlığında Erkek Pansiyonu, Akatlarda Konaklama Yapılacak Yerler, Arnavutköyde Aylık Kiralık Pansiyon, Ortaköyde Erkek Öğrenci Pansiyonu, Yıldızda Uygun Fiyata Kalınacak Pansiyon, Akaretlerde Erkek Öğrenci İçin Ranza Sistemli Oda, Beşiktaş'ta Dör Kişilik Uygun Pansiyon, Maçkada Yıllık Kiralık Ranzalı Oda, Beşiktaştaki Pansiyonlar, Beşiktaşta Bulunan Ucuz Pansiyon, Ulaşımı Kolay Pansiyonlar, Çamaşır Yıkama Hizmeti Veren Pansiyonlar, İnternet Hizmeti Veren Ucuz Pansiyon, Beşiktaşın En Temiz Pansiyonu, Temiz Ve Hijyenik 1 Kişilik İki Kişilik 3 Kişilik 4 Kişilik Ranzalı Pansiyon, Beşiktaşta Bulunan Pansiyonların Telefon Numaraları Ve Adresleri

 

"Her Yere Yürüyerek Gitmenin Keyfini Sürün"

beşiktaş pansiyon, istanbul beşiktaş pansiyonlar, istanbul beşiktaş konaklama, istanbul beşiktaştaki oteller, istanbul beşiktaş öğrenci yurtları, istanbul beşiktaş apartlar ,

Pansiyonumuza yürüme mesafesindeki kurumlar           Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilge Adam, Final Dershanesi, Ziya Kalkavan Anadolu Meslek Lisesi, Uğur Dershanesi, Bilimsel Denizcilik Eğitim Kurumları, Conrad İstanbul, Çırağan Kempinski, Four Seasons, Swiss Otel

 

24 Saat Sıcak Su

8 Mbit Wireless Internet

Temizlik Hizmeti

Çamaşır Yıkama

Ütü Odası

Yangın Merdiveni

1-2-3 Kişilik Odalar

Kilitli Çift Kapılı Dolap

Odalarda Buzdolabı

Çalışma Masaları

Beşiktaş Merkezde

24 Saat Güvenlik

Depreme Dayanıklı

Odalarda TV

Ortopedik Yataklar

Odalarda Kablo Tv

Toplu Ulaşıma Yakın

 

 

 

Beşiktaş Hostel

Beşiktaşta Hostel 

Beşiktaş Mekezde pansiyonla caddesinde Beşiktaş merkezde Çaşı içinde bulunanHostelimiz 1 - 2 - ve 3 kişilik odalaımız bulunmaktadır.

Beşiktaş Hostel'imizde 24 Saat sıcak su Sınısız internet. her odada tv, buzdolabı, bazalı yataklar, oda temizliği, Güvenlikli elit bir yerdir.

Beşiktaşta pansiyonlar arasında ulaşımı en kolay ve istanbulun her yerine ulaşım akslarının tam ortasında yer alan Beşiktaş Hostel Metro, Metrobüs, tramvay ve deniz otobüslerine yürüme mesafesinde olup istanbulun en merkezi yerleri olan ortaköy, taksim, şişli, mecidiyeköy, tophane ve eminönüne de yürüyerek ulaşa bilirsiniz.

 

 

HİZMETLERİMİZ

 


Akademi Pansiyon Beşiktaş, 0212 259 09 79 nolu Telefonu ile  Beşiktaşta Pansiyon ve Beşiktaşta Apart hizmeti vermekte  Beşik'ta Apart veya Beşiktaş'da Öğrenci Apartı arayan Beşiktaşta Konaklama ya ihtiyacı olan elit ve nezih konuklarına Beşiktaşta Otel ve apar hizmeti sunmaktadır.

Akademi apart ve pansiyon başta Ortaköyde Pansiyon, Şişlide apart ve  Şişli öğrenci apartı gibi hizmet arayışı içerisinde olanlara Şişlide konaklama olanağı sunarak Mecideyeköyde apar ve mecidiye köy pansiyon ile  konaklama ve  Mecidiyeköy pansiyonlar gibi Mecidiyeköyde pansiyonlar, Akatlarda Konaklama Yapılacak Yerlerin başında gelmektedir. Tüm bu noktalara yürüme mesefesinde olan akademi apart  Arnavutköyde Aylık Kiralık Pansiyon hizmetlerini de,  Ortaköyde Erkek Öğrenci Pansiyonu, Yıldızda Uygun Fiyata Kalınacak Pansiyon, Akaretlerde Erkek Öğrenci için ekonomik oda bula bileceğiniz ender bir yerdir. Beşiktaş apart ın en büyük özelliği pansiyonumuzun merkezi bir  yerde konumlanmasının yanı sıra metro, taramway, metrobüs gibi toplu ulaşımın adeta kapısının önünde bulunması ve başta galatasaray üniversitesi, Aydın üniversitesi, Bahçeşehir üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ istanbul teknik Üniversitesi ve Mimarsinan güzel sanatlar Üniversitesinin kapı komşusu oluşunu misafirlerine bu noktalara yürüyerek gidip gelme olanağıyla ekonomik bir yaşamı lüks olmaktan çıkarmaktadır.

 

 

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir,

Hostel Nedir? Apart Nedir?, Apart Otel Nedir? 

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, düşük bütçe ile seyahat eden Sırt çantalılar, gezginler, öğrenciler için ucuz konaklama fırsatı sağlayan, çoğunlukla mutfağı da olan küçük otellere deniyor. Bu küçük otellerde odaların bir kısmında, bazılarımızın öğrenci yurtlarından aşina olduğu ranzalar ve yataklar vardır. 1 kişilik oda iki kişilik oda 3 kişilik oda 4 kişilik  odalar halinde 6 kişilik odalar dahi mevcuttur.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, konaklama ücretleri ne kadardır?
Hostel Konaklama ücreti konaklayacağınız güni hafta, ay ve yıl bazında olması gübü durumlarda değişilik göstereceği için bunu kesinlikle hostel yöneticiniz ile detaylı ve teferrruatlı bir şekilde görüşünüz. ayrıca bu üsretleri ödeme yöntemi de etkileyecektir; örneğin bir ay kalıp aylığı peşin vermek Yıl kalıp peşin ödemek yada ay ay ödemek gibi durumlarda hasseten aile işletmesi niteliğinde olan bir çok hostelde ikili iletişim ve yönetimle olan bağınız olayı çok daha farklı boyutlara taşıyacaktır.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel ücretlerinin destinasyona göre ne kadar olabileceklerine dair fikir edinmek istiyorsanız hostelword ve hostelbookers sayfalarına göz atmanız yeterlidir; ancak istanbul beşiktaş ta hotel ve hostel için ceylanpansiyonbesiktas.com. ile akademipansiyon.com u kesinle ziyaret edip Beşiktaş Hostel, Beyoğlu Hostel, Ortaköy Hostel, Mecidiyeköy Hostel, Şişli Hostel, Taksim Hostel, Eminönü Hostel, Sirkeci Hostel, Sultanahmet Hostel, Fatih Hostel, Unkapanı Hostel, Aksaray Hostel ve Bu çevrede yer alan bir çok konuma yakın hostelleri ile hizmet veren bu iki hostel ile irtibata geçmenizi şiddtele tavsiye ederiz.

Zaten bir seyahatteyseniz yukarıdaki sayfaladan rezervasyon yapabilirsiniz. Lonely Planet, Rough Guide gibi seyahat rehberi kitapları yanınızda varsa, kitaplardaki destinasyon rehberleri bölümünde tavsiye edilen hostellerin isimlerini görebilirsiniz. Rehber kitapların önerdiği hostellerin yanında, yukarıdaki hostel sitelerindeki kullanıcı deneyimleri ve yorumlarına göz atmak daha akıllıca ve güncel olabilir.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, neye benzer?
Farklı büyüklükte ve şekilde (!) olabilirler. Örneğin UNESCO Dünya Mirası Georgetown (Malezya) şehrindeki gibi tarihi bir binada olabilir ya da Japonya’daki gibi kapsül şeklinde. ; Coral Cost, Fiji’de ise hem yüzme havuzu, hem de Hindistan cevizi ağaçlarının gölgelediği nefis plaj olanlardan tutunda istanbul gibi bir yerde ise İstanbul hostel denilince aranması gereken en büyük özellik turizim yada iş için kullanacaksanız dahi ulaşım akslarına en yakın ve tüm ulaşım ağlarına yürüme mesafesinde olmasının yanında birde istanbul un merkezine de yürüyerek gidip gelebileceğiniz bir lokasyon ve konumda olmasıdır. bu tanım ve tarife uyan en uygun istanbuldaki hostal ise Ceylan hostel Namı diğer ceylan pansiyonun yanısıra Akademi pansiyondur. akademi hostel ve ceylan hosteller metro, metrobüs, tramway, denizorobüsleri, beşiktaş, kabataş, ve sirkeci eminönü iskelelerine yürüyerek gidilip geline bildiği gibi taksim. beyoğlu, tünel, istiklal, vodefone arena, kabataş, ortaköy, mecidiyeköy, şişli, kasımpaşa, taksim e de yürüyerek gelip gitmenizi sağlayacak kadar yakındır.

Dünyanın farklı yerinde, farklı konsepte sahip hostellerde kalmış olanlar yorum kısmında bunu paylaşırlarsa harika olur.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otelde kimler kalır?
Ortak özellikleri seyahat etmek, keşfetmek, sohbet etmek, çalışmak, eğitim yada eğlenmek için olan sosyal kişiler kalır. Aralarında benim gibi, hosteldeki ortak alandaki vaktinin çoğunlukla laptop başında yazarak ve web siteleri ile ilgilenerek geçiren asosyal tipler de olabilir tabi.

İstanbul da İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel de kalıyorsanız Aslında yanı başınızdaki yatakta veya üst ranzanızda uyuyanın bir yazar, dünyadaki az sayıda olan özel yazılımcılardan biri veya oldukça iyi kazanan bir pazarlamacı, Dünyanın en iyi üniversitelerinin hemen yanı başında yer alan istanbul hostel denilince ilk ikisinin Ceylan hostel ve akademi hostel in Misafirlerinden Boğaziçi ünüversitesini burslu kazanmış türkiyenin enzeki ve gelecek vaad eden bir öğrencisini, yıldız teknikten mezun olmuş orada eğitim veren bir akademizyeni, İTU nün seçkin bölümlerinde okuyup ileride dünyaya yön verecek bir yöneticiyi veya iş adamı olduğunu öğrenmek pek de şaşırtıcı olamayabilir.

Çoğunluğu 20-30 yaş grubu gençlerin kaldığı yerler olan hostelde, 70 yaşlarında sırt çantalı görürseniz hemen tanışıp sohbet etme fırsatını yakalamaya bakın, çok şey öğrenirsiniz!


İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nerede uyuyacağım?
Genellikle 2 türlü hostel odası vardır denebilir. Birincisi; odanın büyüklüğüne göre farklı sayıda tekli yatağın veya ranza şeklinde yatakların sıralandığı dormitory veya kısaca dorm denilen odalar. Sadece kızlara ayrılmış dorm odası Female, erkeklere ayrılmış olan Male, karışık kalınan odalar Mixed room olarak adlandırılıyor; beşiktaş pansiyonlarında ise sadece bay veya sadece bayan olmak üzere iki tip ayrı ayrı hosteller bulunmaktadır.

Odaların büyüklüğüne göre 4-20 arasında yatak olabiliyor. Çoğu hostel 4-8 kişilik yatağa sahip. Yatak sayısı arttıkça hostel konaklama ücreti düşüyor. 

İkinci tür hostel odalar ise bağımsız odalar (private room). 2 kişinin kalabileceği 2 ayrı yatağı olan odalar kalabalık ortamlardan rahatsız olanlar için uygun tercih olabilir. Tek kişilik dorm odası konaklamasının 2-3 katı civarında fiyata sahipler. Bu odaların bazılarında çiftlerin uyuyabileceği double yatak olabiliyor. 

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, odasında neler var?
Odanın durumuna göre yan yana sıralanmış tek veya ranza şeklinde yataklar, yastık ve çarşaf. Bazı soğuk iklimli yerlerde battaniye de veriliyor. Tropik iklimli yerlerde battaniye yerine nevresim verilir genellikle. Beşiktaş Hostelde 

Dorm odalarındaki elektrik soketleri çoğunlukla yetersiz olduğundan, bazı yerlerde çözüm için üçlü prizler var. Bulunmayan yerler için ortak alandaki prizler kullanılabilir.

Bazı hostellerde yatakların arasında bölmeler veya perde bulunabilir. Sıcak iklimli yerlerde dorm odaları fan room (vantilatörlü) veya aircon room (klimalı oda) olarak ayrı ücretlendiriliyor. Klimalı odalar bazen çok soğuk olduğundan verilen nevresim yetersiz gelebilir. Yanınızda sarong bulundurun. Not: Burada verilen bilgiler genel bilgilerdir ve fakat Beşiktasş hostel de nam ı diğer Akademi hostel ve Ceylan hosteller de otel konforunda bir ortam sizi karşılayacaktır.

Banyolar ortak mı?
Bu sorunun cevabı çoğunlukla evet. Hostellerin bir çoğunda banyolar paylaşımlı. Çok da endişelenmeye gerek yok. Birçok hostelin banyoları yeteri kadar temiz. Yanınıza havlunuzu, şampuan ve diğer temizlik malzemelerini almanızı unutmayın. Hosteller ucuz konaklama hizmeti veren yerler olduğunu aklımızda tutarsak lüks beklentisinde olmamıza gerek kalmaz.  Beşiktaş hosteller tüm ortak kullanım alanları günlük olarak personel tarafından temizlenir içiniz rahat olsun.

Hosteller güvenli mi?
Beşiktaş Hosteller de İstanbul Ceylan hostel ve Akadei hostelde Bütün misafirleri özenle ve titizlikle seçilmekte olup her gelenin benim konaklamaya ihtiyacım var dediğinde kalabileceği bir yer olmadığını öncelikle kalan kişileri rahatsız edecek madden yada manen huzursuz edecek kişiler misafir edilmemektedir.


Yanınızdaki pahalı şeyler ortalığa saçmıyorsanız çok da endişelenecek bir şey yok.


İstanbulda  Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otel de yemeğimi pişirebilir miyim?
İşte hostelleri tercih etmemin en büyük sebeplerinden birisi. Tek başına bu, benim gibi düşük bütçe ile seyahat etmeyi tercih edenlerin hostelleri tercih etmesine yeter. Şimdi hayal edin; 6 ay süren bir dünya turundasınız ve her sabah kahvaltı için dışarı çıkmanız gerekiyor. Peki öğlen yemeği, peki akşam yemeği? Her gün dışarıda yemek yemeye kalakrsanız seyahat bütçesi hızla erir.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otellerin büyük bölümünde kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz mutfak var. Eğer seyahat bütçeniz daha iyi yönetmek istiyorsanız kendi yemeğinizi hostel mutfağında kendiniz pişirseniz iyi olur. Hem mutfaklar yeni arkadaşlar edinmek için de oldukça sosyal ortamlar. Basit bir menemen yemeğini hazırlarken bile meraklı ve heyecanlı tiplerle tanışmak, hoş sohbet etmek mümkün. Sohbetler öğretici elbet. Gideceğiniz yeni rotaya bu sohbetler sonrası karar vermeniz içten bile değil.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otellerin, mutfakları bazen basit bir pişirme ocağı, birkaç kararmış tencere ve tavadan oluşabilir, ya da Sydney YHA Hostel’deki gibi büyük restoranların mutfağını aratmayacak kadar çok kap kacak içerebilir. Avustralya, Yeni Zelanda gibi dışarıda yemenin pahalı olduğu ülkelerde her sırt çantalı gezgin yanında taşıdığı bir de mutfak çantası var. Dışarıda 2 defa yemek yediğinizde ödeyeceğiniz parayla, 1 hafta kendi yemeğinizi hostelde pişirmeniz mümkün. Böylece eğlence ve aktivitelere daha çok para kalır.

Bazı hostellerin fiyatına basit kahvaltı da dahil olabiliyor. 2 dilim ekmek, fıstık ezmesi, margarin ve reçel/marmelat kahvaltıdan verilen şeyler. Ayrıca çay ve kahve ücretsiz. Yine bazı hosteller uygun fiyatlı yemek sundukları restoranlara da sahip olabiliyor.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otelllerde Oda temizlikçisi var mı?
Otellerdeki gibi yatak ve çarşafların günlük değiştirilmesini beklemeyin. Hosteller genelde kısa süreli kalan gezginleri ve veya aylık ve yıllık olarak kalan kişililer kalmakta olup rutin olarak personel tarafından odanız temizlenir günlük olarak ortak kullanım alanlarınız düzenli olarak hijyenik halde sizlere sunulur.

Hostel giriş çıkış saatleri?
Hostelde 24 saat resepsiyon varsa çoğunlukla giriş ve çıkış için sorun yok anlamına gelir. Hostele giriş yaparken mutlaka bu konudaki kuralları da sorun.

Son zamanlarda özellikle büyük kentlerdeki hosteller elektronik kart sistemine geçti. Bu hostele dönüş saati konusunda daha esnek olmayı sağlıyor. Kimisi ise şifre sistemiyle giriş sağlıyor. Sokakta uyumak istemiyorsanız şifreyi unutmamaya dikkat edin.

İnternet? Ben İnternetsiz yapamam!
Aynen, internetsiz yaşayamayanlardansanız. Şunu sınırsız internet olanağı beşiktaş hostel de sizleri bekliyor.

Hostellerin neredeyse tamamına yakınında ücretsiz Wi-Fi var. 

Uyku tulumuna ihtiyacım var mı?
Hostellerde yastık kılıfı, nevresim ve battaniye sağlanıyor. Soğuk iklimli yerlerde battaniye yetersiz gelebildiğinde uyku tulumu kullanılabilir. Soğuk iklime sahip ülkelerin bazılarında, hosteller battaniye ve nevresim için eksra ücret isteyebilir.

Hostelde kalmak için ne gerekiyor?
Cebinizde biraz paranızın ve pasaportunuzun olması yeterli. Resepsiyonda pasaportunuzu uzatmanız ve kaç gün kalacağınızı söylemeniz yeterli. Eğer online rezervasyon yaptırdıysanız, rezervasyon e-mailini göstermeniz işlemleri hızlandırabilir.

Ortak alanlar, oturma odası
Birçok hostel, ortak alan denilen, oturup kitabınızı okuyacağınız, internete girebileceğiniz veyahut TV izleyeceğiniz bir alana sahiptir. Bu alanlar diğer gezginlerle sohbet etmek için en uygun yerlerdir. Çekinmeden selam vermeniz yeterli, gerisi kendiliğinden gelir. Sonra bir bakmışsınız dün selam verdiğiniz gezgin ile ertesi gün bir başka şehirde aynı odayı paylaşıyorsunuz!

Bu tür ortak alanların çoğunda bir de kütüphane var. Okuduğunuz kitabı bu kütüphanelere bağışlayıp yerine yeni kitap almanız mümkün. 

Ortak alanlarda geniş ekran LCD TV, DVD filmler, internete girmek için desktop PC’ler, masa-sandalyeler, yer minderleri, koltuklar olabilir. Ayrıca şehre özgü yapılacak aktivite ve gezilecek yerleri anlatan broşür, harita ve kartvizitlere rastlamak mümkün.

Uzun süreli seyahat etmeyi arzulayanlar, harcadığı her kuruşun hesabını yapanlar için hosteller en iyi konaklama seçenekleridir. Aslında hosteller sadece para tasarrufu yapılan yerler değildir; hostel bir kültür ex-change ortamıdır. Burada kurulan yeni arkadaşlıklar, hoş sohbet ortamları, seyahat yerleri ve aktiviteleri ile ilgili alınan yeni bilgilerin değeri para ile ölçülemez. Dil bilmemek engel değildir, aksine yabancı dili geliştirmek için daha iyi bir ortam olamaz.

Benim gibi yalnız seyahat edenler için hostel, sosyalleşme ve yeni arkadaş edinme ve sohbet etme anlamına geliyor. Otellerde bunu bulmak pek de mümkün değil.

"İstanbul Beşiktaş Hostel"  İstanbul Beşiktaş Apart" İstanbul Beşiktaş Apart Otel"

 

 

Müiterilerimizde

Tamer

Ben Tamer Bozoğlu

Mesleğim Aşçılık, Özel sektörde çalışıyorum barınma sorunu insanlık için yaratıldığı günden itibaren hep sorun olmuş bildiğiniz gibi bende bu barınma sorununu hem ekonomik, hem konforlu hem güvenli hemde işimin yanısıra şehrin her noktasına erişim ve ulaşımı kolay bir lokasyon için bir yer arayışındayken Beşiktaşta ev rahatlığında pansiyon; ama evden ucuz, her yere erişimi ve ulaşımı kolay; ama yürüyerek gidip gelebiliyorsun, metrobüs e bile yürümü mesafesinde, tramvay, ve metro yürüme mesafesinde, vodefone park ayağının dibinde, pansiyon yönetimi dersen aile gibi, otel konforunda bir ev yada pansiyon, aile ve ev rahatlığında bir barınma yeri arıyorsanız, temiz, hijyenik ve güvenlikli bir yer istiyorsanız akademi pansiyon beşiktaşta sizler içi hizmet veriyor de.mektir, teşekkür ederim sizlere akademi aillesi

 

Erdem ARSLAN

Bi bilgisayar şirketinde yazılımcıyım

daha önce akademi pansiyonda kalan bir arkadaşımın tavsiyesi ile buraya geldim.

iyiki gelmişim gerçekten kendime burada rahat huzurlu hissediyorum, çünkü iş yoğunluğu nedeniyle akşam geldiğimde  TEMİZLENMİŞ ODAM, Sıcak suyum kesintisiz ve sınırsız internetin yanında kablolu tv yayını sakin huzurlu sanki bir aile ortamında hissediyorum.

 

Müşteri veli nimetimiz deyip tüccar mantığı ile herkesi almayan elit müşterilere hizmet sunan akademi yönetimine teşekkür ederim

 


ALİ DUMAN 

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

Yaklaşık Biryıl Akademi Pansiyonda kaldım. Özellikle Okulama yakın olamasının yanında istanbulun her yerine ulaşım kolaylığının yanında birçok merkezi yere yürüme mesafesinden ve işletmecilerin bize müşteri gibi değilde misafir gibi davranmaları kendimi sanki evimdeymiş gibi rahat ve güvende hissettirdiler

 

Bizlere bir aile ortamı sunan işletmesahibi ercan bey e sonsuz teşekkürler ederim ve başta kendi üniversitem olmak üzere gelecek kalacak arkadaşlara rahatlıkla tavsiye edebileceğim ender bir yer olduğunu belirtmek isterim.

yer mekan aramakla zaman kaybetmeyin direk akademiye gidin akedemili olun.

 

CEM ERYILMAZ


İstanbul Teknik Üniversitesindeki öğrenciliğim boyunca üniversiteye yakınlığı münasebetiyle kaldığım ve kalmaya devam ettiğim Beşiktaş akademi pansiyon kendime hem ekonomik, hem güvenilir ve temiz bir yer araştırıyorken; internetten akademi pansiyonu buldum. Burada kaldığım sürece pansiyondaki hizmetlerden çok memnun kaldım, bu memnuniyet ayrıca  bölümümden dolayı interneti çok yoğun kullanmama rağmen her hangi bir sınırlama bile koymamaları, çamaşır hizmetlerinde oda temizliğine, 24 saat sıcak su hizmetine varana kadar bir ev konforunda hizmet almam, tüm hizmet ve taahhütlerin  beklentilerimin çok çok üstünde oluşu. güleryüzlü ve hizmette sınır tanımayan akademi pansiyon ve yönetimine teşekkür ederim.

Bölgedeki üniversitelerde öğrenim gören ve çalışanlara hizmet veren Beşiktaş akademi pansiyonu hepinize tavsiye ederim.

Mert TETİK

Yıldız Teknik Üniversitesinde Öğrenciyim

Okuluma yakın; Ekonomik, Güvennilir, Her önüne gelenin kalmadığı nezih bir yer ararken daha evvel burada kalmış bir arkadaşımın tavsiyesi ile Beşiktaş Akademi Pansiyon ile tanıştım. Şuanda  kalmaya devam ediyorum, beşiktaşta lokasyon olarak okuluma yürüme mesafesinde oluşunun yanında bir çok yere yürüyerek geliş gidiş sağlaması, Pansiyon yönetimi tarafından taahhüt edilen her şeyin zamanında yerine getirilişi, gevenliği, temizliği, kalan insanların sorunsuz ve hepsinin belirli bir eğitim standartına sahip oluşu kendimi her zaman huzurlu ve güvenli hissettirmesi çok önemli.

bu huzuru ve güveni sağlayan Yönetiminden personeline kadar ayrı ayrı teşekkür eder, Bu sıtandardın her daim devam etmesini temenni ederim.

 

 

 

Oda fiyatlar

24 Saat Sıcak Su
8 Mbit Wireless Internet
Temizlik Hizmeti
Çamaşır Yıkama
Ütü OdasıYangın Merdiveni
1-2-3 Kişilik Odalar
Kilitli Çift Kapılı Dolap
Odalarda Buzdolabı
Çalışma Masaları
Beşiktaş Merkezde 24 Saat Güvenlik
Depreme Dayanıklı
Odalarda TV
Ortopedik Yataklar
Odalarda Kablo Tv

Toplu Ulaşıma Yakın

 

Tek kişilik oda

İki kişilik oda

3 kişilik oda

besiktas-pansiyon-hostel-ve-apart-haberleri

Beşiktaş Hostel

Hostel Nedir?

Hostel, düşük bütçe ile seyahat eden Sırt çantalılar, gezginler, öğrenciler için ucuz konaklama fırsatı sağlayan, çoğunlukla mutfağı da olan küçük otellere deniyor. Bu küçük otellerde odaların bir kısmında, bazılarımızın öğrenci yurtlarından aşina olduğu ranzalar ve yataklar vardır. 1 kişilik oda iki kişilik oda 3 kişilik oda 4 kişilik  odalar halinde 6 kişilik odalar dahi mevcuttur.

Hostel konaklama ücretleri ne kadardır?
Hostel Konaklama ücreti konaklayacağınız güni hafta, ay ve yıl bazında olması gübü durumlarda değişilik göstereceği için bunu kesinlikle hostel yöneticiniz ile detaylı ve teferrruatlı bir şekilde görüşünüz. ayrıca bu üsretleri ödeme yöntemi de etkileyecektir; örneğin bir ay kalıp aylığı peşin vermek Yıl kalıp peşin ödemek yada ay ay ödemek gibi durumlarda hasseten aile işletmesi niteliğinde olan bir çok hostelde ikili iletişim ve yönetimle olan bağınız olayı çok daha farklı boyutlara taşıyacaktır.

Hostel ücretlerinin destinasyona göre ne kadar olabileceklerine dair fikir edinmek istiyorsanız hostelword ve hostelbookers sayfalarına göz atmanız yeterlidir; ancak istanbul beşiktaş ta hotel ve hostel için ceylanpansiyonbesiktas.com. ile akademipansiyon.com u kesinle ziyaret edip Beşiktaş Hostel, Beyoğlu Hostel, Ortaköy Hostel, Mecidiyeköy Hostel, Şişli Hostel, Taksim Hostel, Eminönü Hostel, Sirkeci Hostel, Sultanahmet Hostel, Fatih Hostel, Unkapanı Hostel, Aksaray Hostel ve Bu çevrede yer alan bir çok konuma yakın hostelleri ile hizmet veren bu iki hostel ile irtibata geçmenizi şiddtele tavsiye ederiz.

Zaten bir seyahatteyseniz yukarıdaki sayfaladan rezervasyon yapabilirsiniz. Lonely Planet, Rough Guide gibi seyahat rehberi kitapları yanınızda varsa, kitaplardaki destinasyon rehberleri bölümünde tavsiye edilen hostellerin isimlerini görebilirsiniz. Rehber kitapların önerdiği hostellerin yanında, yukarıdaki hostel sitelerindeki kullanıcı deneyimleri ve yorumlarına göz atmak daha akıllıca ve güncel olabilir.

Hostel neye benzer?
Farklı büyüklükte ve şekilde (!) olabilirler. Örneğin UNESCO Dünya Mirası Georgetown (Malezya) şehrindeki gibi tarihi bir binada olabilir ya da Japonya’daki gibi kapsül şeklinde. ; Coral Cost, Fiji’de ise hem yüzme havuzu, hem de Hindistan cevizi ağaçlarının gölgelediği nefis plaj olanlardan tutunda istanbul gibi bir yerde ise İstanbul hostel denilince aranması gereken en büyük özellik turizim yada iş için kullanacaksanız dahi ulaşım akslarına en yakın ve tüm ulaşım ağlarına yürüme mesafesinde olmasının yanında birde istanbul un merkezine de yürüyerek gidip gelebileceğiniz bir lokasyon ve konumda olmasıdır. bu tanım ve tarife uyan en uygun istanbuldaki hostal ise Ceylan hostel Namı diğer ceylan pansiyonun yanısıra Akademi pansiyondur. akademi hostel ve ceylan hosteller metro, metrobüs, tramway, denizorobüsleri, beşiktaş, kabataş, ve sirkeci eminönü iskelelerine yürüyerek gidilip geline bildiği gibi taksim. beyoğlu, tünel, istiklal, vodefone arena, kabataş, ortaköy, mecidiyeköy, şişli, kasımpaşa, taksim e de yürüyerek gelip gitmenizi sağlayacak kadar yakındır.

Dünyanın farklı yerinde, farklı konsepte sahip hostellerde kalmış olanlar yorum kısmında bunu paylaşırlarsa harika olur.

Hostelde kimler kalır?
Ortak özellikleri seyahat etmek, keşfetmek, sohbet etmek, çalışmak, eğitim yada eğlenmek için olan sosyal kişiler kalır. Aralarında benim gibi, hosteldeki ortak alandaki vaktinin çoğunlukla laptop başında yazarak ve web siteleri ile ilgilenerek geçiren asosyal tipler de olabilir tabi.

İstanbul da hostel de kalıyorsanız Aslında yanı başınızdaki yatakta veya üst ranzanızda uyuyanın bir yazar, dünyadaki az sayıda olan özel yazılımcılardan biri veya oldukça iyi kazanan bir pazarlamacı, Dünyanın en iyi üniversitelerinin hemen yanı başında yer alan istanbul hostel denilince ilk ikisinin Ceylan hostel ve akademi hostel in Misafirlerinden Boğaziçi ünüversitesini burslu kazanmış türkiyenin enzeki ve gelecek vaad eden bir öğrencisini, yıldız teknikten mezun olmuş orada eğitim veren bir akademizyeni, İTU nün seçkin bölümlerinde okuyup ileride dünyaya yön verecek bir yöneticiyi veya iş adamı olduğunu öğrenmek pek de şaşırtıcı olamayabilir.

Çoğunluğu 20-30 yaş grubu gençlerin kaldığı yerler olan hostelde, 70 yaşlarında sırt çantalı görürseniz hemen tanışıp sohbet etme fırsatını yakalamaya bakın, çok şey öğrenirsiniz!

Hostel-Nedir
Nerede uyuyacağım?
Genellikle 2 türlü hostel odası vardır denebilir. Birincisi; odanın büyüklüğüne göre farklı sayıda tekli yatağın veya ranza şeklinde yatakların sıralandığı dormitory veya kısaca dorm denilen odalar. Sadece kızlara ayrılmış dorm odası Female, erkeklere ayrılmış olan Male, karışık kalınan odalar Mixed room olarak adlandırılıyor; beşiktaş pansiyonlarında ise sadece bay veya sadece bayan olmak üzere iki tip ayrı ayrı hosteller bulunmaktadır.

Odaların büyüklüğüne göre 4-20 arasında yatak olabiliyor. Çoğu hostel 4-8 kişilik yatağa sahip. Yatak sayısı arttıkça hostel konaklama ücreti düşüyor. 

İkinci tür hostel odalar ise bağımsız odalar (private room). 2 kişinin kalabileceği 2 ayrı yatağı olan odalar kalabalık ortamlardan rahatsız olanlar için uygun tercih olabilir. Tek kişilik dorm odası konaklamasının 2-3 katı civarında fiyata sahipler. Bu odaların bazılarında çiftlerin uyuyabileceği double yatak olabiliyor. 

Hostel odasında neler var?
Odanın durumuna göre yan yana sıralanmış tek veya ranza şeklinde yataklar, yastık ve çarşaf. Bazı soğuk iklimli yerlerde battaniye de veriliyor. Tropik iklimli yerlerde battaniye yerine nevresim verilir genellikle. Beşiktaş Hostelde 

Dorm odalarındaki elektrik soketleri çoğunlukla yetersiz olduğundan, bazı yerlerde çözüm için üçlü prizler var. Bulunmayan yerler için ortak alandaki prizler kullanılabilir.

Bazı hostellerde yatakların arasında bölmeler veya perde bulunabilir. Sıcak iklimli yerlerde dorm odaları fan room (vantilatörlü) veya aircon room (klimalı oda) olarak ayrı ücretlendiriliyor. Klimalı odalar bazen çok soğuk olduğundan verilen nevresim yetersiz gelebilir. Yanınızda sarong bulundurun. Not: Burada verilen bilgiler genel bilgilerdir ve fakat Beşiktasş hostel de nam ı diğer Akademi hostel ve Ceylan hosteller de otel konforunda bir ortam sizi karşılayacaktır.

Banyolar ortak mı?
Bu sorunun cevabı çoğunlukla evet. Hostellerin bir çoğunda banyolar paylaşımlı. Çok da endişelenmeye gerek yok. Birçok hostelin banyoları yeteri kadar temiz. Yanınıza havlunuzu, şampuan ve diğer temizlik malzemelerini almanızı unutmayın. Hosteller ucuz konaklama hizmeti veren yerler olduğunu aklımızda tutarsak lüks beklentisinde olmamıza gerek kalmaz.  Beşiktaş hosteller tüm ortak kullanım alanları günlük olarak personel tarafından temizlenir içiniz rahat olsun.

Hosteller güvenli mi?
Beşiktaş Hosteller de İstanbul Ceylan hostel ve Akadei hostelde Bütün misafirleri özenle ve titizlikle seçilmekte olup her gelenin benim konaklamaya ihtiyacım var dediğinde kalabileceği bir yer olmadığını öncelikle kalan kişileri rahatsız edecek madden yada manen huzursuz edecek kişiler misafir edilmemektedir.


Yanınızdaki pahalı şeyler ortalığa saçmıyorsanız çok da endişelenecek bir şey yok.


Hostelde yemeğimi pişirebilir miyim?
İşte hostelleri tercih etmemin en büyük sebeplerinden birisi. Tek başına bu, benim gibi düşük bütçe ile seyahat etmeyi tercih edenlerin hostelleri tercih etmesine yeter. Şimdi hayal edin; 6 ay süren bir dünya turundasınız ve her sabah kahvaltı için dışarı çıkmanız gerekiyor. Peki öğlen yemeği, peki akşam yemeği? Her gün dışarıda yemek yemeye kalakrsanız seyahat bütçesi hızla erir.

Hostellerin büyük bölümünde kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz mutfak var. Eğer seyahat bütçeniz daha iyi yönetmek istiyorsanız kendi yemeğinizi hostel mutfağında kendiniz pişirseniz iyi olur. Hem mutfaklar yeni arkadaşlar edinmek için de oldukça sosyal ortamlar. Basit bir menemen yemeğini hazırlarken bile meraklı ve heyecanlı tiplerle tanışmak, hoş sohbet etmek mümkün. Sohbetler öğretici elbet. Gideceğiniz yeni rotaya bu sohbetler sonrası karar vermeniz içten bile değil.

Hostel mutfakları bazen basit bir pişirme ocağı, birkaç kararmış tencere ve tavadan oluşabilir, ya da Sydney YHA Hostel’deki gibi büyük restoranların mutfağını aratmayacak kadar çok kap kacak içerebilir. Avustralya, Yeni Zelanda gibi dışarıda yemenin pahalı olduğu ülkelerde her sırt çantalı gezgin yanında taşıdığı bir de mutfak çantası var. Dışarıda 2 defa yemek yediğinizde ödeyeceğiniz parayla, 1 hafta kendi yemeğinizi hostelde pişirmeniz mümkün. Böylece eğlence ve aktivitelere daha çok para kalır.

Bazı hostellerin fiyatına basit kahvaltı da dahil olabiliyor. 2 dilim ekmek, fıstık ezmesi, margarin ve reçel/marmelat kahvaltıdan verilen şeyler. Ayrıca çay ve kahve ücretsiz. Yine bazı hosteller uygun fiyatlı yemek sundukları restoranlara da sahip olabiliyor.

Oda temizlikçisi var mı?
Otellerdeki gibi yatak ve çarşafların günlük değiştirilmesini beklemeyin. Hosteller genelde kısa süreli kalan gezginleri ve veya aylık ve yıllık olarak kalan kişililer kalmakta olup rutin olarak personel tarafından odanız temizlenir günlük olarak ortak kullanım alanlarınız düzenli olarak hijyenik halde sizlere sunulur.

Hostel giriş çıkış saatleri?
Hostelde 24 saat resepsiyon varsa çoğunlukla giriş ve çıkış için sorun yok anlamına gelir. Hostele giriş yaparken mutlaka bu konudaki kuralları da sorun.

Son zamanlarda özellikle büyük kentlerdeki hosteller elektronik kart sistemine geçti. Bu hostele dönüş saati konusunda daha esnek olmayı sağlıyor. Kimisi ise şifre sistemiyle giriş sağlıyor. Sokakta uyumak istemiyorsanız şifreyi unutmamaya dikkat edin.

İnternet? Ben İnternetsiz yapamam!
Aynen, internetsiz yaşayamayanlardansanız. Şunu sınırsız internet olanağı beşiktaş hostel de sizleri bekliyor.

Hostellerin neredeyse tamamına yakınında ücretsiz Wi-Fi var. 

Uyku tulumuna ihtiyacım var mı?
Hostellerde yastık kılıfı, nevresim ve battaniye sağlanıyor. Soğuk iklimli yerlerde battaniye yetersiz gelebildiğinde uyku tulumu kullanılabilir. Soğuk iklime sahip ülkelerin bazılarında, hosteller battaniye ve nevresim için eksra ücret isteyebilir.

Hostelde kalmak için ne gerekiyor?
Cebinizde biraz paranızın ve pasaportunuzun olması yeterli. Resepsiyonda pasaportunuzu uzatmanız ve kaç gün kalacağınızı söylemeniz yeterli. Eğer online rezervasyon yaptırdıysanız, rezervasyon e-mailini göstermeniz işlemleri hızlandırabilir.

Ortak alanlar, oturma odası
Birçok hostel, ortak alan denilen, oturup kitabınızı okuyacağınız, internete girebileceğiniz veyahut TV izleyeceğiniz bir alana sahiptir. Bu alanlar diğer gezginlerle sohbet etmek için en uygun yerlerdir. Çekinmeden selam vermeniz yeterli, gerisi kendiliğinden gelir. Sonra bir bakmışsınız dün selam verdiğiniz gezgin ile ertesi gün bir başka şehirde aynı odayı paylaşıyorsunuz!

Bu tür ortak alanların çoğunda bir de kütüphane var. Okuduğunuz kitabı bu kütüphanelere bağışlayıp yerine yeni kitap almanız mümkün. 

Ortak alanlarda geniş ekran LCD TV, DVD filmler, internete girmek için desktop PC’ler, masa-sandalyeler, yer minderleri, koltuklar olabilir. Ayrıca şehre özgü yapılacak aktivite ve gezilecek yerleri anlatan broşür, harita ve kartvizitlere rastlamak mümkün.

Uzun süreli seyahat etmeyi arzulayanlar, harcadığı her kuruşun hesabını yapanlar için hosteller en iyi konaklama seçenekleridir. Aslında hosteller sadece para tasarrufu yapılan yerler değildir; hostel bir kültür ex-change ortamıdır. Burada kurulan yeni arkadaşlıklar, hoş sohbet ortamları, seyahat yerleri ve aktiviteleri ile ilgili alınan yeni bilgilerin değeri para ile ölçülemez. Dil bilmemek engel değildir, aksine yabancı dili geliştirmek için daha iyi bir ortam olamaz.

Benim gibi yalnız seyahat edenler için hostel, sosyalleşme ve yeni arkadaş edinme ve sohbet etme anlamına geliyor. Otellerde bunu bulmak pek de mümkün değil.

Hostel hakkında bilmeniz gereken ana detayları özetle ele almaya çalıştım. Eğer hosteller ile ilgili endişeleriniz ve sorularınız varsa yorum bırakın, deneyimlerinizi paylaşın.

 

 

Beşiktaş Erkek Öğrenci Yurdu

Beşiktaş Erkek Öğrenci Yurdu

Beşiktaş Öğrenci Yurdu Beşiktaşta pansiyon ve apart olarak İstanbuldaki en kaliteli Üniversitelerin Başta İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Maçka Kampüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, Kadir Has Üniversitesi Haliç Yerleşkesi ve daha bir çok özel üniversitelere yürüme mesafesinde bulunan Beşiktaş Erkek Öğrenci Apart'ımızda Erkek Öğrencilere yurt Hizmetinide aynı zamanda sunmaktayız.

Beşiktaş erkek öğrenci Yurdu denildiği zaman başta beşiktaş olmak üzere toplu ulaşımlardam metro ve metrobüs e, Tramway ve telesiyeç'e taksim, ortaköy, mecidiyeköy, karaköy, şişhane, eminönüne bile yürüyerek gidip gelebilinecek bir konumda oluşunun yansıması yadsınamaz bir gerçektir.

 

Erkek öğrenci yurdu denildiği zaman öncelikle aylık yada yıllık olarak ödenecek meblağın yanında şayet okuduğunuz üniversiteye yurdunuz uzak ise hergün vereceğiniz ulaşım ücreti nerdeyse yurt ücretini geçeceğini unutmayınız. üniversitenize yakın hatta yürüme mesafesinde bulunan bir öğrenci yurdunun, Öğrenci apart yada öğrenci pansiyonunun size katkısı bir kurum yada kuruluştan alacağınız orta ölçekli bir burstan daha fazla katkı sağlamasının yanında  daha fazla zaman ve daha fazla  derslerinize ve kitap okuyup kendinizi geliştirmenize katkı sağlayacağını unutmayınız.

Ortaköy'de erkek öğrenci yurdu

Ortaköyde erkek öğrenci yurdunun adresi yine akademi pansiyonudur. erkek öğrenci yurdu ortaköy ün merkezine yürüme mesafesinde bulunan akademi erkek öğrenci apart ı yada pansiyonu adına her ne derseniz deyin netice olarak erkekler için Konaklama merkezinin adresi Beşiktaş akademi pansiyonudur.

 

 

İletişim

 

Sinanpaşa Mahallesi, 34353 Beşiktaş/İstanbul

0212 259 09 79 

0535 819 78 12

0212 259 96 45

 

 

info@akademipansiyon.com

 

 

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.