İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir,

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir,

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir,

Hostel Nedir? Apart Nedir?, Apart Otel Nedir? 

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, düşük bütçe ile seyahat eden Sırt çantalılar, gezginler, öğrenciler için ucuz konaklama fırsatı sağlayan, çoğunlukla mutfağı da olan küçük otellere deniyor. Bu küçük otellerde odaların bir kısmında, bazılarımızın öğrenci yurtlarından aşina olduğu ranzalar ve yataklar vardır. 1 kişilik oda iki kişilik oda 3 kişilik oda 4 kişilik  odalar halinde 6 kişilik odalar dahi mevcuttur.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, konaklama ücretleri ne kadardır?
Hostel Konaklama ücreti konaklayacağınız güni hafta, ay ve yıl bazında olması gübü durumlarda değişilik göstereceği için bunu kesinlikle hostel yöneticiniz ile detaylı ve teferrruatlı bir şekilde görüşünüz. ayrıca bu üsretleri ödeme yöntemi de etkileyecektir; örneğin bir ay kalıp aylığı peşin vermek Yıl kalıp peşin ödemek yada ay ay ödemek gibi durumlarda hasseten aile işletmesi niteliğinde olan bir çok hostelde ikili iletişim ve yönetimle olan bağınız olayı çok daha farklı boyutlara taşıyacaktır.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel ücretlerinin destinasyona göre ne kadar olabileceklerine dair fikir edinmek istiyorsanız hostelword ve hostelbookers sayfalarına göz atmanız yeterlidir; ancak istanbul beşiktaş ta hotel ve hostel için ceylanpansiyonbesiktas.com. ile akademipansiyon.com u kesinle ziyaret edip Beşiktaş Hostel, Beyoğlu Hostel, Ortaköy Hostel, Mecidiyeköy Hostel, Şişli Hostel, Taksim Hostel, Eminönü Hostel, Sirkeci Hostel, Sultanahmet Hostel, Fatih Hostel, Unkapanı Hostel, Aksaray Hostel ve Bu çevrede yer alan bir çok konuma yakın hostelleri ile hizmet veren bu iki hostel ile irtibata geçmenizi şiddtele tavsiye ederiz.

Zaten bir seyahatteyseniz yukarıdaki sayfaladan rezervasyon yapabilirsiniz. Lonely Planet, Rough Guide gibi seyahat rehberi kitapları yanınızda varsa, kitaplardaki destinasyon rehberleri bölümünde tavsiye edilen hostellerin isimlerini görebilirsiniz. Rehber kitapların önerdiği hostellerin yanında, yukarıdaki hostel sitelerindeki kullanıcı deneyimleri ve yorumlarına göz atmak daha akıllıca ve güncel olabilir.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, neye benzer?
Farklı büyüklükte ve şekilde (!) olabilirler. Örneğin UNESCO Dünya Mirası Georgetown (Malezya) şehrindeki gibi tarihi bir binada olabilir ya da Japonya’daki gibi kapsül şeklinde. ; Coral Cost, Fiji’de ise hem yüzme havuzu, hem de Hindistan cevizi ağaçlarının gölgelediği nefis plaj olanlardan tutunda istanbul gibi bir yerde ise İstanbul hostel denilince aranması gereken en büyük özellik turizim yada iş için kullanacaksanız dahi ulaşım akslarına en yakın ve tüm ulaşım ağlarına yürüme mesafesinde olmasının yanında birde istanbul un merkezine de yürüyerek gidip gelebileceğiniz bir lokasyon ve konumda olmasıdır. bu tanım ve tarife uyan en uygun istanbuldaki hostal ise Ceylan hostel Namı diğer ceylan pansiyonun yanısıra Akademi pansiyondur. akademi hostel ve ceylan hosteller metro, metrobüs, tramway, denizorobüsleri, beşiktaş, kabataş, ve sirkeci eminönü iskelelerine yürüyerek gidilip geline bildiği gibi taksim. beyoğlu, tünel, istiklal, vodefone arena, kabataş, ortaköy, mecidiyeköy, şişli, kasımpaşa, taksim e de yürüyerek gelip gitmenizi sağlayacak kadar yakındır.

Dünyanın farklı yerinde, farklı konsepte sahip hostellerde kalmış olanlar yorum kısmında bunu paylaşırlarsa harika olur.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otelde kimler kalır?
Ortak özellikleri seyahat etmek, keşfetmek, sohbet etmek, çalışmak, eğitim yada eğlenmek için olan sosyal kişiler kalır. Aralarında benim gibi, hosteldeki ortak alandaki vaktinin çoğunlukla laptop başında yazarak ve web siteleri ile ilgilenerek geçiren asosyal tipler de olabilir tabi.

İstanbul da İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel de kalıyorsanız Aslında yanı başınızdaki yatakta veya üst ranzanızda uyuyanın bir yazar, dünyadaki az sayıda olan özel yazılımcılardan biri veya oldukça iyi kazanan bir pazarlamacı, Dünyanın en iyi üniversitelerinin hemen yanı başında yer alan istanbul hostel denilince ilk ikisinin Ceylan hostel ve akademi hostel in Misafirlerinden Boğaziçi ünüversitesini burslu kazanmış türkiyenin enzeki ve gelecek vaad eden bir öğrencisini, yıldız teknikten mezun olmuş orada eğitim veren bir akademizyeni, İTU nün seçkin bölümlerinde okuyup ileride dünyaya yön verecek bir yöneticiyi veya iş adamı olduğunu öğrenmek pek de şaşırtıcı olamayabilir.

Çoğunluğu 20-30 yaş grubu gençlerin kaldığı yerler olan hostelde, 70 yaşlarında sırt çantalı görürseniz hemen tanışıp sohbet etme fırsatını yakalamaya bakın, çok şey öğrenirsiniz!


İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nerede uyuyacağım?
Genellikle 2 türlü hostel odası vardır denebilir. Birincisi; odanın büyüklüğüne göre farklı sayıda tekli yatağın veya ranza şeklinde yatakların sıralandığı dormitory veya kısaca dorm denilen odalar. Sadece kızlara ayrılmış dorm odası Female, erkeklere ayrılmış olan Male, karışık kalınan odalar Mixed room olarak adlandırılıyor; beşiktaş pansiyonlarında ise sadece bay veya sadece bayan olmak üzere iki tip ayrı ayrı hosteller bulunmaktadır.

Odaların büyüklüğüne göre 4-20 arasında yatak olabiliyor. Çoğu hostel 4-8 kişilik yatağa sahip. Yatak sayısı arttıkça hostel konaklama ücreti düşüyor. 

İkinci tür hostel odalar ise bağımsız odalar (private room). 2 kişinin kalabileceği 2 ayrı yatağı olan odalar kalabalık ortamlardan rahatsız olanlar için uygun tercih olabilir. Tek kişilik dorm odası konaklamasının 2-3 katı civarında fiyata sahipler. Bu odaların bazılarında çiftlerin uyuyabileceği double yatak olabiliyor. 

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart Nedir, İstanbul Beşiktaş Apart Otel Nedir, odasında neler var?
Odanın durumuna göre yan yana sıralanmış tek veya ranza şeklinde yataklar, yastık ve çarşaf. Bazı soğuk iklimli yerlerde battaniye de veriliyor. Tropik iklimli yerlerde battaniye yerine nevresim verilir genellikle. Beşiktaş Hostelde 

Dorm odalarındaki elektrik soketleri çoğunlukla yetersiz olduğundan, bazı yerlerde çözüm için üçlü prizler var. Bulunmayan yerler için ortak alandaki prizler kullanılabilir.

Bazı hostellerde yatakların arasında bölmeler veya perde bulunabilir. Sıcak iklimli yerlerde dorm odaları fan room (vantilatörlü) veya aircon room (klimalı oda) olarak ayrı ücretlendiriliyor. Klimalı odalar bazen çok soğuk olduğundan verilen nevresim yetersiz gelebilir. Yanınızda sarong bulundurun. Not: Burada verilen bilgiler genel bilgilerdir ve fakat Beşiktasş hostel de nam ı diğer Akademi hostel ve Ceylan hosteller de otel konforunda bir ortam sizi karşılayacaktır.

Banyolar ortak mı?
Bu sorunun cevabı çoğunlukla evet. Hostellerin bir çoğunda banyolar paylaşımlı. Çok da endişelenmeye gerek yok. Birçok hostelin banyoları yeteri kadar temiz. Yanınıza havlunuzu, şampuan ve diğer temizlik malzemelerini almanızı unutmayın. Hosteller ucuz konaklama hizmeti veren yerler olduğunu aklımızda tutarsak lüks beklentisinde olmamıza gerek kalmaz.  Beşiktaş hosteller tüm ortak kullanım alanları günlük olarak personel tarafından temizlenir içiniz rahat olsun.

Hosteller güvenli mi?
Beşiktaş Hosteller de İstanbul Ceylan hostel ve Akadei hostelde Bütün misafirleri özenle ve titizlikle seçilmekte olup her gelenin benim konaklamaya ihtiyacım var dediğinde kalabileceği bir yer olmadığını öncelikle kalan kişileri rahatsız edecek madden yada manen huzursuz edecek kişiler misafir edilmemektedir.


Yanınızdaki pahalı şeyler ortalığa saçmıyorsanız çok da endişelenecek bir şey yok.


İstanbulda  Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otel de yemeğimi pişirebilir miyim?
İşte hostelleri tercih etmemin en büyük sebeplerinden birisi. Tek başına bu, benim gibi düşük bütçe ile seyahat etmeyi tercih edenlerin hostelleri tercih etmesine yeter. Şimdi hayal edin; 6 ay süren bir dünya turundasınız ve her sabah kahvaltı için dışarı çıkmanız gerekiyor. Peki öğlen yemeği, peki akşam yemeği? Her gün dışarıda yemek yemeye kalakrsanız seyahat bütçesi hızla erir.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otellerin büyük bölümünde kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz mutfak var. Eğer seyahat bütçeniz daha iyi yönetmek istiyorsanız kendi yemeğinizi hostel mutfağında kendiniz pişirseniz iyi olur. Hem mutfaklar yeni arkadaşlar edinmek için de oldukça sosyal ortamlar. Basit bir menemen yemeğini hazırlarken bile meraklı ve heyecanlı tiplerle tanışmak, hoş sohbet etmek mümkün. Sohbetler öğretici elbet. Gideceğiniz yeni rotaya bu sohbetler sonrası karar vermeniz içten bile değil.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otellerin, mutfakları bazen basit bir pişirme ocağı, birkaç kararmış tencere ve tavadan oluşabilir, ya da Sydney YHA Hostel’deki gibi büyük restoranların mutfağını aratmayacak kadar çok kap kacak içerebilir. Avustralya, Yeni Zelanda gibi dışarıda yemenin pahalı olduğu ülkelerde her sırt çantalı gezgin yanında taşıdığı bir de mutfak çantası var. Dışarıda 2 defa yemek yediğinizde ödeyeceğiniz parayla, 1 hafta kendi yemeğinizi hostelde pişirmeniz mümkün. Böylece eğlence ve aktivitelere daha çok para kalır.

Bazı hostellerin fiyatına basit kahvaltı da dahil olabiliyor. 2 dilim ekmek, fıstık ezmesi, margarin ve reçel/marmelat kahvaltıdan verilen şeyler. Ayrıca çay ve kahve ücretsiz. Yine bazı hosteller uygun fiyatlı yemek sundukları restoranlara da sahip olabiliyor.

İstanbul Beşiktaş Hostel, İstanbul Beşiktaş Apart, İstanbul Beşiktaş Apart Otelllerde Oda temizlikçisi var mı?
Otellerdeki gibi yatak ve çarşafların günlük değiştirilmesini beklemeyin. Hosteller genelde kısa süreli kalan gezginleri ve veya aylık ve yıllık olarak kalan kişililer kalmakta olup rutin olarak personel tarafından odanız temizlenir günlük olarak ortak kullanım alanlarınız düzenli olarak hijyenik halde sizlere sunulur.

Hostel giriş çıkış saatleri?
Hostelde 24 saat resepsiyon varsa çoğunlukla giriş ve çıkış için sorun yok anlamına gelir. Hostele giriş yaparken mutlaka bu konudaki kuralları da sorun.

Son zamanlarda özellikle büyük kentlerdeki hosteller elektronik kart sistemine geçti. Bu hostele dönüş saati konusunda daha esnek olmayı sağlıyor. Kimisi ise şifre sistemiyle giriş sağlıyor. Sokakta uyumak istemiyorsanız şifreyi unutmamaya dikkat edin.

İnternet? Ben İnternetsiz yapamam!
Aynen, internetsiz yaşayamayanlardansanız. Şunu sınırsız internet olanağı beşiktaş hostel de sizleri bekliyor.

Hostellerin neredeyse tamamına yakınında ücretsiz Wi-Fi var. 

Uyku tulumuna ihtiyacım var mı?
Hostellerde yastık kılıfı, nevresim ve battaniye sağlanıyor. Soğuk iklimli yerlerde battaniye yetersiz gelebildiğinde uyku tulumu kullanılabilir. Soğuk iklime sahip ülkelerin bazılarında, hosteller battaniye ve nevresim için eksra ücret isteyebilir.

Hostelde kalmak için ne gerekiyor?
Cebinizde biraz paranızın ve pasaportunuzun olması yeterli. Resepsiyonda pasaportunuzu uzatmanız ve kaç gün kalacağınızı söylemeniz yeterli. Eğer online rezervasyon yaptırdıysanız, rezervasyon e-mailini göstermeniz işlemleri hızlandırabilir.

Ortak alanlar, oturma odası
Birçok hostel, ortak alan denilen, oturup kitabınızı okuyacağınız, internete girebileceğiniz veyahut TV izleyeceğiniz bir alana sahiptir. Bu alanlar diğer gezginlerle sohbet etmek için en uygun yerlerdir. Çekinmeden selam vermeniz yeterli, gerisi kendiliğinden gelir. Sonra bir bakmışsınız dün selam verdiğiniz gezgin ile ertesi gün bir başka şehirde aynı odayı paylaşıyorsunuz!

Bu tür ortak alanların çoğunda bir de kütüphane var. Okuduğunuz kitabı bu kütüphanelere bağışlayıp yerine yeni kitap almanız mümkün. 

Ortak alanlarda geniş ekran LCD TV, DVD filmler, internete girmek için desktop PC’ler, masa-sandalyeler, yer minderleri, koltuklar olabilir. Ayrıca şehre özgü yapılacak aktivite ve gezilecek yerleri anlatan broşür, harita ve kartvizitlere rastlamak mümkün.

Uzun süreli seyahat etmeyi arzulayanlar, harcadığı her kuruşun hesabını yapanlar için hosteller en iyi konaklama seçenekleridir. Aslında hosteller sadece para tasarrufu yapılan yerler değildir; hostel bir kültür ex-change ortamıdır. Burada kurulan yeni arkadaşlıklar, hoş sohbet ortamları, seyahat yerleri ve aktiviteleri ile ilgili alınan yeni bilgilerin değeri para ile ölçülemez. Dil bilmemek engel değildir, aksine yabancı dili geliştirmek için daha iyi bir ortam olamaz.

Benim gibi yalnız seyahat edenler için hostel, sosyalleşme ve yeni arkadaş edinme ve sohbet etme anlamına geliyor. Otellerde bunu bulmak pek de mümkün değil.

"İstanbul Beşiktaş Hostel"  İstanbul Beşiktaş Apart" İstanbul Beşiktaş Apart Otel"

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.